Перейти до основного вмісту

[books] Чи мріють андроїди про електричних овець? Філіп. К. Дік


Сюжет:
Коли Рік Декард, мисливець за головами, отримує завдання ліквідувати групу андроїдів «Нексус-6», що нелегально проникли на планету Земля, він сприймає це як подарунок долі, як свій шанс врешті-решт втілити заповітну мрію свого життя – стати власником справжньої живої тварини. Однак у цьому похмурому постапокаліптичному світі ніщо не є настільки простим, як видається, і місія Декарда швидко перетворюється на кошмарний заплутаний калейдоскоп подвійної гри та обману, де мисливець, сам того не помічаючи, поступово перетворюється на здобич

В рамках проекту #КнигиUA пропонуємо відгук на книгу "Чи мріють андроїди про електричних овець?" Філіпа К. Діка, яку було видано проектом "Komubook" 

📈 оцінка 9 з 10

Уже доволі давно є прихильником кіберпанку, тому коли платформа Komubook оголосила збір коштів на друге видання «Чи мріють андроїди про електричних овець?», часу не гаяв, і, долучившись до проекту,  дочекався свого примірника.

Отже, одразу поясню, що писака з мене такий собі, та й мені ще як заповзятому фанату кіберпанку йлюдині упередженій, дуже важко описати свої емоції зрозумілим текстом. Тому вирішив про кіберпанк не писати взагалі. Хоча книга беззаперечно є культовою класикою літературного кіберпанку, й ціла низка речей, що описав Дік стали фундаментальними в жанрі, але роман набагато глибший та філософський, до того ж доволі моторошний та жорсткий.

Як часто буває з геніальними творами, а цей саме такий (пам’ятаєте ж, я упереджений), не дивлячись на те, що він написаний Філіпом К. Діком у 1968 році, жоден з його посилів не втратив актуальності. Щоб не спойлерити важко щось пояснити, тому просто прочитайте книгу, ви знайдете там все, що притаманне сьогоденню: збочену релігії, культурних ідолів, що давно втратили людські якості, пошуки сутності та цілей, відсутність важливих емоцій у цілих поколінь людей, проблематику психічних та нервових розладів та інше.

Ще коротенько про українське видання: раніше я читав цей роман російською в електронному вигляді, переклад старенький від видавництва «Центрполиграф». На мою, упереджену, думку, український переклад (друге видання) однозначно якісніший та цікавіший.

Оформлення книги: шрифт, папір, палітурка все це на тверду четвірку. А якщо враховувати що роман видавався за принципом краудпаблішингу, то видання безцінне.

Якщо я вас не переконав, то ось декілька поважних аргументів:
- номінований на премію «Неб'юла» за найкращий роман 1968 року. 1998 він посів 51-е місце в списку «Найкращі НФ-романи всіх часів до 1990 року» (Locus Poll Award);
- за мотивами роману знято не менш культовий фільм «Той, хто біжить по лезу» з Гаррісоном Фордом у головній ролі (але фільм має мало спільного з книгою).

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як я платив комунальні через Інтернет, або: Коли в Україні будуть нормальні онлайн-сервіси????

В минулому місяці вирішив я, що платити через пошти і банки - банально .. та й часу особливо в мене немає на це, а дружині ліняво тягнути дитину з собою на пошту. Хоч і недалеко вона від нас, але погода до цього не сподвигала. Тут почув я краєм вуха про чарівні термінали від Приватбанку де можна сплатити без черг і комісій. Зрадів я цьому, та радість моя була передчасною - цих терміналів в Черкасах як кіт наплакав, та й шукати їх потрібно. А трішки пізніше ще й виявилося, що платити без комісії там можна лише готівкою та й не за всі послуги... Враховуючи, що картка Приватбанку в мене є, то такий розклад мене дуже засмутив... І довелося б мені платити за комунальні послуги як всім, але згадав я про таку послугу від Приватбанку, як Приват24. Ось тут і почалося найцікавіше...
Так як ради експериментів, я вже робив декілька платежів до цього, то особливої складності в мене це не викликало. Навіть більше, якщо ви вперше користуєтеся даним сервісом для оплати комунальних послуг, то особлив…

Інтернет-банкінг: Платінум Клік

Давненько я не брала в руки шашек Маша  "Маша и меведь"
Давно не писав в блозі, а тут вирішив відродити його. Про що він буде далі я ще не знаю. Поки що напишу про те, що мене завжди цікавить в тій чи іншій мірі - про інтернет-банкінг. В Україні він не надто сильно розвинений, навіть банки першої десятки його надають в обмежених виглядах. Багатофункціональних моделей дуже мало. Трішки раніше (десь 1,5 роки тому) я писав про банкінг від Приватбанк - "Приват24", та від Альфа-банк - "My Alfa-Bank". Сьогодні розповів про "Платинум Клік" від Платинум банк. Також повернуся до порівняння всіх трьох банкінгів, оскільки за ці 1,5 роки відбулися зміни у функціоналі банкінгу та продуктах банків.

Інтернет-банкінг: Приват24 vs My Alfa-Bank

Доброго дня

Як і обіцяв проводжу порівняння 2-х і-банкінгів від 2-х провідних банків ). Але порівняно буде не лише сам банкінг, а й деякі інші дистанційні послуги: такі як поповнення рахунків/карток

Чому саме Банкінги від Приватбанку та Альфа-банку? Тому, що в мене відкриті рахунки саме в цих банках. Окрім того на даний момент Приват24 являється лідером в сфері банкінгу, а My Alfa-Bank тут являється молодим гравцем.

Значить почнемо )